Αντιευρωπαϊστές όλοι οι “Μένουμε Ευρώπη”
Χολιγουντιανά έργα επιστημονικής φαντασίας παρακολουθούμε πλέον με δαύτους.
Ξαφνικά οι “Γερούν γερά”, οι φίλοι των Γερμανών και του χερ Σόιμπλε, όλοι οι “Μένουμε Ευρώπη” έγιναν φανατικοί αντιευρωπαϊστές. Βρίζουν την Ευρωπαία Εισαγγελέα, το Κοινοβούλιο, την Επιτροπή του, την PEGA. Φωνάζουν στους ευρωπαίους, αφήστε μας ήσυχους. Μείνετε μακριά από εμάς. Ξαφνικά έγιναν οπαδοί του Χότζα επειδή συνεχώς η Ευρώπη ραπίζει τον Μητσοτακισμό που διέλυσε το Κράτος Δικαίου, τους θεσμούς, την Δικαιοσύνη κ.λ.π.
Ένα πράγμα έχω να τους τονίσω εγώ καταλήγοντας. Η Moody’s δεν μας αναβάθμισε επισημαίνοντας ότι χρειάζεται βαθειά μεταρρύθμιση στον θεσμό της Δικαιοσύνης και στην απονομή της. Στην λειτουργία του Κράτους Δικαίου και στους θεσμούς του.
Καλό… μπακαλιάρο και ζήτω η 25 Μαρτίου, “μαυροαναγνώστες” μου.