Έλληνες: 22% πιο απένταροι από τους Πορτογάλους
Λογικό είναι.
Ο τίτλος του δεύτερου σχετικού σχολίου εξηγεί πλήρως την κατάσταση μας.
Είμαστε οι πιο απένταροι στην Ε.Ε. και στην Ευρωζώνη. Το Ευρωβαρόμετρο το αναδεικνύει αυτό. Δεν το έβγαλε από το μυαλό της η “Μαύρη Λίστα”. Οι έλληνες με δυσκολία πληρωμών των λογαριασμών τους φτάνουν στο 86%, δηλαδή σχεδόν όλοι, και ρίχνουμε 22% στους Πορτογάλους οι οποίοι φτάνουν στο 64%. Η κάποτε ευημερούσα Κύπρος είναι τρίτη με 63%.
Να το χαίρεστε το 41%. Και κρατήστε γερά τα τρία αυγά και αυτή την εβδομάδα στην λαϊκή.