Ερυθρόλευκος θρίαμβος
Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Φερεντσβάρος με 10-8, σπάζοντας το αήττητο των Ούγγρων και βάζοντας πλώρη για τους «4» του LEN Champions League.
Έπειτα από ένα πολύ «κλειστό» πρώτο οκτάλεπτο με μεγάλη αστοχία από τις δύο ομάδες, οι Πειραιώτες πήραν διαφορά τριών γκολ στην δεύτερη περίοδο την οποία και υπερασπίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο «μπλοκάροντας» τα ατού των Ούγγρων.
Ο Γκίλλας πρωτοστάτησε στο σκοράρισμα με 3 γκολ ενώ στη δράση επέστρεψε ο Νικολαΐδης ο οποίος βρήκε και δίχτυα παίρνοντας το ριμπάουντ σε σουτ του Φουντούλη.
Μετά την ολοκλήρωση της τέταρτης αγωνιστικής οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται στην πρώτη θέση του Β’ Ομίλου μαζί με τη Φερεντσβάρος, όμως υπερτερούν στην ισοβαθμία, καθώς στη Βουδαπέστη είχαν ηττηθεί με 11-9.