Κοιτάζει προς τις 930 το Χρηματιστήριο
Με το βλέμμα στραμμένο στις 930 μονάδες κινείται στη συνεδρίαση της Πέμπτης το χρηματιστήριο Αθηνών, το οποίο προσπαθεί να συνεχίσει την αντίδρασή του και να κλείσει τη χρονιά με ΄οσο μπορεί καλύτερες εποδόσεις.
Πιο διεξοδικά, ο Γενικός Δείκτης σημειώνει άνοδο της τάξης του 0,53% στις 928,74 μονάδες, ενώ ο τζίρος είναι στα 6,01 εκατ. ευρώ.
Ο “αστερισμός” των 930 μονάδων ίσως να κρίνει τη δυναμική της αντίδρασης των τελευταίων ημερών, καθώς πιθανή διάσπασή της θα ανοίξει το δρόμο προς το μεγάλο στόχο των 950 μονάδων. Την ίδια ώρα, ο τραπεζικός δείκτης βρίσκεται στο όριο των 638 μονάδων, η διάσπαση του οποίου θα ενεργοποιήσει εκ νέου αγοραστικό σήμα σε ημερήσιο γράφημα.