Κώστας Βερνίκος: Στον έβδομο ουρανό πάλι αδέλφια
Ευλογημένος, γουρλής και ικανότατος στην δουλειά του.
“Στον έβδομο ουρανό πάλι αδέλφια, όπως το 2004”. Για όποιον δεν θυμάται ο Κώστας Βερνίκος είχε περιγράψει στην ΕΡΤ τον τελικό της Εθνικής στο Euro. Είκοσι χρόνια μετά, μαζί με τον έτερο εξαιρετικό δημοσιογράφο Αντώνη Κατσαρό, είχε την τύχη να περιγράψει τον ιστορικό θρίαμβο του Ολυμπιακού αυτή την φορά στο MEGA που κατέγραψε ένα ανεπανάληπτο ρεκόρ τηλεθέασης φτάνοντας στο 74%.
Ο Κώστας ως διευθυντής δημοσίων σχέσεων του Ολυμπιακού έτρεξε με επιτυχία πολλά οργανωτικά θέματα του μεγάλου τελικού.