Ποιος διαιτητής θα δεχτεί να σφυρίξει το ΑΕΚ – Άρης; Ο Διαμαντόπουλος;
Έγινε ο τρανός χαμός με τον καφέ του Γιαννάκη του Παπαδόπουλου, του Διακοφώτη, που είναι ο όσιος Παναγιώτης της Ρόσου και του Καρυπίδη και τώρα το μαχαίρι έχει η ΚΕΔ. Θα ορίσει Έλληνες διαιτητές για τα παιχνίδια του Άρη με την ΑΕΚ;
Ποιος Έλληνας διαιτητής θα δεχτεί να σφυρίξει το ματς, όταν είναι σίγουρο ότι θα κατηγορηθεί ότι είναι μέρος της πλεκτάνης;
Διότι ο μισός Τύπος και παραπάνω, για πλεκτάνη μιλάει. Όταν υπάρχουν Διακοφώτης και Γιαννάκης στο ίδιο τραπέζι, που αλλού μπορεί να πάει το μυαλό;
Θα είναι ο Διαμαντόπουλος αυτός που θα οριστεί; Θα δεχτεί; Θα δεχτεί, αν είναι αυτός. Διότι αυτός ήταν και με τους «μεθυσμένους» Πολωνούς. Των ειδικών αποστολών. Κομάντο και δέκα πουλάδες αλεξιπτωτιστής.