Σωκράτης Κόκκαλης: Ανάπτυξη εντός και, κυρίως, εκτός Ελλάδος
Την ικανοποίησή του για την είσοδο του εταιρικού ομολόγου της Ιντραλοτ στην αγορά του Χρηματιστηρίου Αθηνών εξέφρασε ο πρόεδρος της Ιντραλοτ κ. Κόκκαλης. «Το χρηματιστήριο αποτελεί έναν εξαιρετικό μηχανισμό άντλησης κεφαλαίων για τις επενδύσεις και βρίσκεται σε καλό δρόμο. Η έκδοση αυτή θα μας βοηθήσει να προχωρήσουμε τις επενδύσεις και την ανάπτυξη κυρίως σε αγορές εκτός Ελλάδας που είναι αρκετά δύσκολες όπως οι ΗΠΑ και η Αυστραλία.
Ο πρόεδρος της Ιntralot δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στον ‘γειτονικό’ ΟΠΑΠ, λέγοντας ότι « έχουμε καλές σχέσεις παρά το ότι μετά την ιδιωτικοποίησή του δεν μπορέσαμε να ξεπεράσουμε κάποια εμπόδια. Ο OΠΑΠ λειτουργεί καλά σήμερα και εμείς έχουμε κάποιες καλές σχέσεις μαζί του.»