Σπ. Θεοδωρόπουλος: Αθόρυβα στα νερά
Χωρίς τυμπανοκρουσίες.
Ο πετυχημένος στα τρόφιμα επιχειρηματίας μπαίνει στην αγορά του εμφιαλωμένου νερού. Αφήνει τον συντονισμό του ισχυρού σχήματος, που επενδύει στην Μεντεκίδης η οποία παράγει τις γνωστές φίρμες Διός και Σέλι, στην EOS Capital του Απόστολου Ταμβακάκη. Είδε, όμως, την ευκαιρία και τοποθετήθηκε αποκτώντας ποσοστό στην συγκεκριμένη εταιρεία. Θα πέσουν αρκετά λεφτά στην ανασυγκρότηση και στην ανάπτυξη της Μεντεκίδης για να αυξήσει η επιχείρηση το μερίδιο της αγοράς.
Το εγχείρημα δεν είναι εύκολο. Η ευκαιρία, όμως, δεδομένη.