Θ. Καρυπίδης: Έχει δίκιο
Η ΕΠΟ έκανε το χατίρι του Αλαφούζου.
Να τα λέμε τα πράγματα σε όλα με το όνομα τους. Η ΕΠΟ του Μελισσανίδη έκανε το χατίρι στον Αλαφούζο γιατί ο μεγαλομέτοχος του Παναθηναϊκού δεν θέλει τον κόσμο της ομάδας στον τελικό να τον βρίζει. Διότι είναι σίγουρο ότι ακόμα και αν κερδίσουν το κύπελλο οι Παναθηναϊκοί με τον Αλαφούζο θα ασχολούνται και θα τον βρίζουν. Όπως θα πάνε οι Ολυμπιακοί με το… υποβρύχιο στην Νέα Φιλαδέλφεια έτσι να πάνε Παναθηναϊκοί και Αρειανοί στο ουδέτερο Πανθεσσαλικό.
Κατα τα άλλα, η ΕΠΟ του περαστικού από το ποδόσφαιρο κυρίου Μπαλτάκου και των βλαχοπροέδρων κατόρθωσε για άλλη μια χρόνια να διοργανώσει τελικό παρωδία. Το κακό είναι ότι θα συνεχίσουν αυτοί οι άνθρωποι την καταστροφή του ελληνικού ποδοσφαίρου και μετά τις εκλογές στην ΕΠΟ που θα γίνουν τον επόμενο Ιούνιο.
Δίκιο βουνό έχει ο Καρυπίδης αλλά μίλησε πάλι ο νόμος του ισχυρού.