Το «Άλμα Ζωής» στην One Voice για τον καρκίνο μαστού
Διανύουμε τον μήνα πρόληψης και ενημέρωσης για τον καρκίνο του μαστού και με αφορμή τις σχετικές δράσεις και την καμπάνια που τρέχει αυτό το διάστημα, η Πρόεδρος Δ.Σ. του Πανελληνίου Συλλόγου Γυναικών με καρκίνο Μαστού «Άλμα Ζωής», κυρία Παρασκευή Μιχαλοπούλου έκανε στο Women’s Voice την ακόλουθη δήλωση:
«Ο καρκίνος του μαστού αφορά κάθε γυναίκα.
Η ενημέρωση, η πρόληψη και έγκαιρη διάγνωση τη νόσου, καθώς και η υιοθέτηση ενός υγιεινού τρόπου ζωής είναι τα βασικά μας εργαλεία για την αποτελεσματική αντιμετώπισή της.
Φροντίζουμε για την υγεία των μαστών μας, κάνουμε τον προληπτικό μας έλεγχο, είμαστε ψαγμένες. Ψάξ’το και εσύ!»