Τράπεζα Πειραιώς: Για την MIG έχει λεφτά
Κάποτε αυτά γινόντουσαν μόνο στους “μάου μάου” (που λέει ο φίλος μου ο Μελισσανίδης).
Σήμερα γίνονται στην Ουγκάντα της Ευρώπης. Η Πειραιώς που δεν έχει λεφτά να αποπληρώσει τα ομολογιακά δάνεια της. Η Πειραιώς που δεν έχει λεφτά να χρηματοδοτήσει την οικονομία και την παρακαλά ο Σταϊκούρας να σταματήσει τους πλειστηριασμούς μέχρι τις εκλογές. Είναι η ίδια τράπεζα που έχει λεφτά για να κάνει δημόσια πρόταση για την ΜΙΓ. Είναι η ίδια τράπεζα που έχει λεφτά για να εξαγοράσει το 5% της ΡΟΛΟΠΑΚ. Είναι η ίδια τράπεζα που έχει λεφτά για να αγοράζει μετοχές και να κάνει παιχνίδια στο Χρηματιστήριο.
Κρύβετε κάτι μεγάλο για εσάς, κύριε Μεγάλου, στην συμφωνία σας με τους περίφημους Ιρλανδούς της Strix;