UNIBIOS: Γλυκό για τη μετοχή το τελευταίο τρίμηνο
Μπορεί οι δύο πρώτοι μήνες του νέου έτους που διανύουμε να μην αποτέλεσαν για την UNIBIOS μια περίοδο όπου η μετοχή της ξεχώριζε στο ταμπλό του χρηματιστηρίου.
Όμως με το πέρασμα του χρόνου το χαμηλό του 0,581 ευρώ είναι πλέον παρελθόν και η μετοχή από τα μέσα περίπου του Μάρτη και εντεύθεν άρχισε την ανοδική της πορεία καταγράφοντας συνεχόμενες ανοδικές συνεδριάσεις για μια ολόκληρη χρηματιστηριακή εβδομάδα (το γνωστό πενθήμερο) αγγίζοντας και τα 0,855 ευρώ, μια άνοδο μεγαλύτερη
του 11%.