Ακαταδίωκτο δεν έχουν μόνοι οι δημοσιογράφοι
Δεν ξέρω τι θα κάνει η ΕΣΗΕΑ και αν θα σπάσουν επιτέλους τα δεσμά τους τα Σωματεία των δημοσιογράφων.
Επίσης, θέλω να πω στους εκδότες, τους καναλάρχες και τους ιδιοκτήτες των site ότι και αυτοί οφείλουν να ξεσηκωθούν εναντίον της Ερντογανικής εμπνεύσεως διάταξης που θα στέλνει τους δημοσιογράφους φυλακή. Γιατί τότε κανένας δημοσιογράφος δεν θα τολμά να κάνει ρεπορτάζ. Άντε να υπογράφει τα light με ψευδώνυμο. Εδώ τώρα δεν γράφουν πολλά- πολλά γιατί φοβούνται.
Καλώς να δεχτείτε σήμερα κ. Φλωρίδη τον φίλο σας τον Ερντογάν. Συμβουλευτείτε τον λίγο. Αυτός διαθέτει προηγμένη τεχνογνωσία. Θα σας δώσει και άλλες διατάξεις για να μας στέλνετε φυλακή.
Επειδή είμαστε δημοσιογράφοι και σας ελέγχουμε.