Ακαταδίωκτο στο ΤΑΙΠΕΔ
Κάνατε τόσο θόρυβο για τους τραπεζίτες, αγαπητέ Γιώργο.
Για να σας πει ο κοσμάκης μπράβο. Μόνο που και ο τελευταίος ψηφοφόρος του 41% καταλαβαίνει ότι καταργήσατε το ακαταδίωκτο των τραπεζιτών και του ΤΧΣ αφού ολοκληρώθηκε η ληστεία του ελληνικού λαού και του δημόσιου κορβανά. Μέχρι να χάσουμε τα 40 και βάλε δις (προσθέστε στα 40 τον αναβαλλόμενο φόρο και τις προνομιούχες μετοχές του Αλογοσκούφη).
Κι αφού παίξατε το θέατρο με τους τραπεζίτες, κύριοι της κυβέρνησης, ερχόσαστε σήμερα και θεσπίζετε ακαταδίωκτο για την διοίκηση του ΤΑΙΠΕΔ που θα υπογράψει μόνο το 2024 νέες συμβάσεις περίπου 5 δις (αν δεν με απατά η μνήμη μου). Ακαταδίωκτο σε αυτούς που θα εκποιήσουν δημόσια περιουσία. Ακαταδίωκτο σε αυτούς που θα κάνουν μπίζνες με την περιουσία της χώρας και τους λαού. Και την ίδια ώρα το κάθε λαμόγιο της ολιγαρχίας που θα έχει τους μεγαλόσχημους δικηγόρους δίπλα του, θα στέλνει για τρία και πέντε χρόνια στην φυλάκα τον δημοσιογράφο που τον ερεύνησε.
Σε ποια Κολομβία, κ. Φλωρίδη, θεσπίστηκε το ακαταδίωκτο στο αντίστοιχο ΤΑΙΠΕΔ;