Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
Με αυτόν τον τίτλο κυκλοφορήσαμε την Κυριακή στα περίπτερα.
Ήλθε το ιστορικό φιάσκο Μητσοτάκη στην Κωνσταντινούπολη και μας επιβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει άλλη λογική εξήγηση για την συμπεριφορά του στα ελληνοτουρκικά και γενικότερα στα καυτά (ξανά) εθνικά μας θέματα.
Πώς αλλιώς μπορεί να ερμηνεύσει κανείς -όσο καλοπροαίρετος να θέλει να είναι με τον κύριο Μητσοτάκη- την παράλογη στάση του να ακούει τον Ερντογάν να τον ξεφτιλίζει κατάμουτρα μιλώντας για τουρκική μειονότητα στην Θράκη και αυτός να μην αντιδρά;
Με το γνωστό ύφος του Κούλη, ο κύριος Μητσοτάκης, ήταν όλο γλύκες με τον ιμπεριαλιστή- πειρατή της Ανατολικής Μεσογείου. Και δεν είπε τίποτα. Ούτε για την Κύπρο. Ούτε για την ΑΟΖ. Ούτε για την υφαλοκρηπίδα.
Τι διάολο. Μόνο για τις μπίζνες συζήτησαν οι δύο τους, ως καλοί μπίζνεσμαν;