UNIBIOS: Είχαν μιλήσει… προφητικά!
Πάνε καλά τα οικονομικά μεγέθη της και αυτό το αποδεικνύει με κάθε τρόπο η εισηγμένη εταιρεία UNIBIOS.
Η σημαντική αύξηση του κύκλου των εργασιών της εισηγμένης στο πρώτο εξάμηνο του τρέχοντος έτους από τα 3,52 εκατομμύρια ευρώ έφτασε στα 5,2 εκατομμύρια ευρώ γεγονός για το οποίο η διοίκηση της εισηγμένης είχε φροντίσει εγκαίρως να ενημερώσει την αγορά από το φθινόπωρο του 2022, όταν είχε μιλήσει τότε για το ανεκτέλεστο υπόλοιπο των παραγγελιών της.
Η καθαρή κερδοφορία της εισηγμένη έχει και αυτή το δικό της μελετητικό ενδιαφέρον καθώς κατά το δεύτερο «ημίχρονο» της χρονιάς παρατηρείται πάντοτε μια έξαρση του κύκλου εργασιών, άρα και της κερδοφορίας.
Να πούμε εδώ, πως η καθαρή κερδοφορία του πρώτου εξαμήνου ήταν στα συν 55 χιλιάδες ευρώ.