Τα μαζεύει τώρα ο Γεωργιάδης – «Αγαπητέ Κασσελάκη, κακώς έγινε εν τη ρύμη του λόγου μου»
Μετά την ανάρτηση του Στέφανου Κασσελάκη, για την προσωπική επίθεση που δέχτηκε από τον Άδωνη Γεωργιάδη, ο υπουργός Υγείας, που χαρακτήρισε τον πρόεδρο της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης «μάπα», προχώρησε σε αναδίπλωση, σε ότι αφορά τον προσδιορισμό.
Συγκεκριμένα με ανάρτηση του στο X ο Γεωργιάδης αναφέρει «Αγαπητέ κ. Κασσελάκη η φράση που χρησιμοποίησα, κακώς, έγινε εν τη ρήμη του λόγου μου και ζήτησα να διαγραφεί αμέσως. Εσείς που είστε αλάνθαστος δεν αντιλαμβάνεστε ότι εμείς οι κοινοί θνητοί κάνουμε ενίοτε και λάθη…Αντιθέτως όμως όσα γράφετε εδώ είναι συνειδητά ψέματα».
Επίσης, ο υπουργός Υγείας πρόσθεσε ότι «ποτέ δεν αποκάλεσα «κάφρους» του υγειονομικούς γενικά (τους οποίους πάντα υπερασπίζομαι) αλλά μερικούς παρισταμένους συνδικαλιστές που έβριζαν πάνω στην Ανάγνωση του Ιερού Ευαγγελίου. Αλήθεια εσείς επικροτείτε αυτή την συμπεριφορά; Επίσης εγώ δεν είπα «ότι θα σας ξεσκίσω» όπως είπατε εσείς για μένα, ρήμα που υποκρύπτει βία και για το οποίο ουδέποτε ζητήσατε έστω μία συγγνώμη».
Ο Στέφανος Κασσελάκης είχε γράψει νωρίτερα ότι «παρακαλώ λοιπόν τον Άδωνι Γεωργιάδη να συνεχίσει να απευθύνει χαρακτηρισμούς προς εμένα.
Όμως να μην τολμήσει ξανά να χαρακτηρίσει νοσηλευτές και υγειονομικούς «κάφρους» και «ανθρωπάκια».
“Να μην τολμήσει να διαχωρίζει ξανά τους ασθενείς σε VIP και κοινούς θνητούς, ώστε ο VIP με ένα στραμπούληγμα να προηγείται στη σειρά από τον πολίτη με εγκεφαλικό ή έμφραγμα.”